Harmonogram - 32. Warszawski Festiwal Filmowy

To już dzisiaj!

Korzystając z okazji, pragnę podzielić się z Wami festiwalowymi planami Alternatywnego Świata Filmu:

Nauczycielka - 7.10. - 16:00
Czyli słów kilka o wzajemnych podejrzeniach i oskarżeniach, mających miejsce wśród grona pedagogicznego pewnej czechosłowackiej szkoły, na których najbardziej cierpi "sympatyczna" pani Drazděchova.
Odtwórczyni tytułowej roli - Zuzana Mauréry - została nagrodzona na festiwalu w Karlowych Warach za to właśnie aktorskie dokonanie.


Nasza love story - 8.10. - 13:45
Kamera obserwuje proces zakochiwania się dwóch dziewczyn z Korei Południowej. Mimo że związek nietypowy, reżyserka zapewnia, że bez względu na to, w kim się zakochamy - każda miłość wygląda tak samo.




Księżyc w 12 domu - 8.10. - 19:00
Debiut pełnometrażowy. Izraelski dramat o godzeniu się z przeszłością przez dwie siostry. Czy uda im się pokonać dziecięce traumy i odbudować łączącą je niegdyś więź?
Moją szczególną uwagę przyciągnął sam trailer i ujęta w nim klimatyczna scenografia. Praca kamery wzbudziła jeszcze większą ciekawość...

Zerkając wstecz, to będzie moje trzecie spotkanie z kinem izraelskim na Warszawskim Festiwalu Filmowym - podczas 30. edycji zobaczyłam "Przedszkolankę", 31. edycja zaskoczyła mnie filmem pt. "Barash", a teraz tylko czekam na niesamowite wrażenia po "Księżycu...".



Zaraza we wsi Karatas - 9.10. - 11:00
Surrealistyczna opowieść o kazachskiej wiosce trawionej przez dziwną epidemię. 
Film należy do mojej ulubionej sekcji "Wolny Duch", zatem nastawiam się na dobry, eksperymentalny, niezależny kawał kina na wysokim poziomie. Co prawda, każdy zdefiniuje to inaczej, jednak dla mnie skuteczność realizacji wizji reżysera jest miarą sukcesu całego dzieła. Na porządku dziennym występują skojarzenia z "Osadą". Ale mam nadzieję na coś jeszcze lepszego...



Zagubiona serenada - 9.10 - 13:30
Młoda nauczycielka pianina, Kaori, staje się ofiarą napaści seksualnej dokonanej przez ojca jednej z jej uczennic. Kiedy okazuje się, że nie tylko ona, ale również i dziewczynka jest wykorzystywana, Kaori zapragnie na swój sposób zmierzyć się z doznaną tragedią oraz pokonać traumatyczne doświadczenia.
Na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbędzie się międzynarodowa premiera tego filmu.


Gukoroku - ślady grzechu - 10.10. - 16:15
Sensacyjna opowieść o bezwzględnej zbrodni, gdzie nie wszystko jest takie, jakim się zdaje. Pewien biznesmen w ciągu kilku minut traci całą życiową stabilizację. Morderca zabiera mu żonę i dziecko. Sprawę postanawia zbadać dociekliwy detektyw, który krok po kroku odkrywa nowe tajemnice.


Ciemność - 11.10. - 19:00
Niepozorny tytuł, wymieniany wśród najciekawszych. Ziemia spowija się w mroku i wystawia na próbę młodego chłopaka, który musi zadbać o swoje rodzeństwo w czasach ostatecznych.


Światło i cień - 12.10 - 18:30
Turecko-polska koprodukcja opisująca życie kobiet uwięzionych w sidłach kultywowania absurdalnej tradycji. Nie wolno im kochać, marzyć ani pragnąć lepszej rzeczywistości.



Ikar: wizja - 13.10. - 14:00

Dla wielbicieli opowieści o potędze indiańskiej filozofii oraz... osiągania "wyższego stanu umysłu". Czy biali ludzie nie zatracili pierwotnej intuicji i czy na zawsze skazani są na pustkę duchową. Nawet jeśli, czy odbudowa duszy nie okaże się zbyt drastyczna? 
Przypomina mi to film "W objęciach węża", znany z poprzedniej edycji Oscarów.


Zwariować ze szczęścia - 13.10. - 18:30
Ucieczka z zakładu psychiatrycznego najlepszą metodą na zachowanie normalności.



Droga Lily - 14.10. - 14:00
Nowe dzieło Benedeka Fliegaufa przedstawiające próbę naprawienia relacji między matką a synem. Utrzymane w podobnej baśniowej konwencji do "Łona", łączące niewinny świat dzieci z brutalnych sporem dylematów moralnych w umyśle dorosłych.


Next Generation Short - 14.10. - 18:30
Niemieckie filmy krótkometrażowe.

Putin Forever? - 15.10. - 12:00
Przenikliwa opowieść o najpopularniejszym i najukochańszym polityku całego świata.


Sinobrody - 16.10. - 11:00
Surrealistyczna podróż do dziwów wieku dojrzewania, oparta na operze "Zamek Sinobrodego" Beli Bartoka. Jeden z filmów, na które mocno czekam.


Śmierć jest życiem - 16.10. - 19:00
Refleksyjny dokument o niezwykłych spotkaniach z motylami monarcha. Czy odwiedzające Kanadyjczyków i Meksykanów motyle są tak naprawdę duszami ich bliskich zmarłych?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Gwiazda Szeptów" ("Hiso hiso boshi") - recenzja

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Transatlantyk" cz. I

Premiery kinowe w czerwcu 2017 r.